Корпус на кораб: Разлика между версии

Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Редакция без резюме
Редакция без резюме
Ред 1:
[[Файл:BEAM-draft.PNG|мини|дясно|250px]]
[[File:Galley of Flanders-model.gif|мини|дясно|upright=1.000|3D модел на корпус на плавателен съд от 15 век]]
'''Корпус на кораб''' е основна част [[кораб]]а, във вид на водонепроницаемо и кухо във вътрешността си тяло с обтекаема [[паралелепипед]]на (за надводните кораби) или цилиндрична (за [[подводница|подводниците]]) форма.
 
Line 6 ⟶ 7:
Корпуса на кораба се характеризира с размери (дължина, ширина, [[газене]]) и е изграден от [[стомана]] и (или) леки сплави, [[пластмаса]], [[композитни материали]] и [[дърво]].
 
== ТеоретическийТеоретичен чертёжчертеж на корпуса ==
{{Multiple image
| align = right
Line 22 ⟶ 23:
| caption2 = <small>Корпус на дървен кораб <br> (рис. от „[https://ru.wikisource.org/wiki/ВЭ/ВТ/Деревянное_судостроение Военната енциклопедия]“)</small>
}}
Теоретичният чертеж на корпуса напълно задава неговата външна повърхност (форма), която определя [[мореходни качества|мореходните]] и маневрените качества на кораба. На теоретичния чертеж, в три проекции, са изобразени линиите на пресичане (обводите) на теоретичната повърхност на корпуса с три взаимно [[перпендикуляр]]ни плоскости, паралелни на главните плоскости на проекцията, които имат следните обозначения<ref name=sbk/>:
Теоретический чертёж корпуса полностью задаёт его внешнюю поверхность (форму), определяющую мореходные и маневренные качества корабля. На теоретическом чертеже, в трёх проекциях изображены линии пересечения (обводы) теоретической поверхности корпуса тремя взаимно перпендикулярными плоскостями, параллельными главным плоскостям проекций, имеющим нижеследующие обозначения<ref name=sbk/>:
: [[Диаметрална плоскост]] (ДП) – надлъжна плоскост на симетрия на корпуса на кораба, заемаща, при нормални условия на плаване, вертикално положение. Проекцията на обводите на корпуса по тази плоскост се нарича „страна“;
: Диаметральная плоскость (ДП) – продольная плоскость симметрии корпуса корабля, занимающая в нормальных условиях плавания вертикальное положение. Проекция обводов корпуса на эту плоскость называется „бок“;
: ОсновнаяОсновна плоскостьплоскост (ОП) – плоскостьплоскост, перпендикулярнаяперпендикулярна диаметральнойна диаметралната (ДП) и проходящаяпреминаващ черезпрез среднийсредния прямолинейныйправолинеен (обычнообикновено горизонтальный[[хоризонт]]ален) участокучастък киляна [[кил (корабоплаване)|кила]]. Проекция обводов корпуса на эту плоскость называется „полуширота“.
: Плоскость мидель-шпангоута (миделя) – поперечная плоскость, перпендикулярная диаметральной и основной и проходящая через середину расчётной длины корабля. Проекция обводов на эту плоскость называется „корпус“. Пересечение диаметральной плоскости с поверхностью корпуса образует линию киля (нижняя часть), линию палубы (верхняя часть) и линии штевней (в носовой части – форштевня и в кормовой – ахтерштевня).
: Кривые линии (обводы), образующиеся при пересечении поверхности корпуса плоскостями параллельными главным – диаметральной (ДП), основной (ОП) и плоскости миделя, – называются соответственно: „батоксами“, „теоретическими ватерлиниями“ и „шпангоутами“.