Разлика между версии на „Абесив“

м
[[Естонски език|Естонският]] също използва абесивен падеж, който се образува чрез ''-ta'' и в единствено и в множествено число:
:''(ilma) autota'' "без кола (предлогът ''ilma'' се счита за грешка в текстовия стил)"
[[Талин]] се слави с два бара, които използват за свои цели употребата на [[KомитативенКомитативен падеж|комитативен]] и [[абесивен падеж]], [http://www.nimetabaar.ee/English.html Nimeta baar] (барът без име) и [http://www.baarid.ee/en/NimegaBar/programm.php Nimega baar] (барът с име).
 
[[Отглаголно съществително|Именните форми на глагола]] се образуват чрез афикса ''-ma-'', а абесивът чрез ''-ta:''
42 926

редакции