Цифрово-аналогов преобразувател: Разлика между версии

Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Нова страница: стройство для преобразования цифрового (обычно двоичного) кода в аналоговый сигнал (ток, напр...
 
Може и по, добре, Антоне, но е добре, че опита! Формат, превод.
Ред 1:
Устройство'''Цифрово-аналоговият преобразувател''' (съкращаван често ЦАП) е устройство за преобразуване на цифров(обикновенно двойчен)код в аналогов сигнал ([[ток]], [[напрежение]] или заряд). ЦАП се намира вявява интерфейсаинтерфейс между цифровияцифровото ******устройство и аналоговия сигнал.
стройство для преобразования цифрового (обычно двоичного) кода в аналоговый сигнал (ток, напряжение или заряд). Цифро-аналоговые преобразователи являются интерфейсом между дискретным цифровым миром и аналоговыми сигналами.
 
[[Аналогово-цифров преобразувател|Аналогово-цифровият преобразувател]] (АЦП) извършва обратната операция.
Аналого-цифровой преобразователь (АЦП) производит обратную операцию.
 
Звуковия ЦАП обикновенно се намира на изхода на цифровия сигнал в импулсно-кодовия модул (ИКМ / PCM - Pulse-Code Modulation). ЗадачатаПреобразуването на преобразуванитеразличните компресирани формати все ИКМправи еот последна в процеса насъответните разкодирането[[кодек|кодеци]].
Звуковой ЦАП обычно получает на вход цифровой сигнал в импульсно-кодовой модуляции (PCM — pulse-code modulation). Задача преобразования различных сжатых форматов в PCM выполняется соответствующими кодеками.
Содержание
 
 
 
Устройство за преобразуване на цифров(обикновенно двойчен)код в аналогов сигнал(ток, напрежение или заряд). ЦАП се намира в интерфейса между цифровия ****** и аналоговия сигнал.
Аналогово-Цифровия Преобразувател (АЦП) представлява точно обратното.
Звуковия ЦАП обикновенно се намира на изхода на цифровия сигнал в импулсно-кодовия модул(ИКМ / PCM - Pulse-Code Modulation) Задачата на преобразуваните формати в ИКМ е последна в процеса на разкодирането.
превод: AHTOH TogopoB - 12e - ПТГ "Ш.Петьофи"-гр.Разград-2008г.
литература:http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B8%D1%84%D1%80%D0%BE-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C