Разлика между версии на „Шестостен“

8 байта изтрити ,  преди 7 години
м
думата "конгруентни" неуместно е използвана
м
м (думата "конгруентни" неуместно е използвана)
|[[Image:Parallelepiped.svg|100px]]<br>[[Паралелепипед]]<br>(три страни [[успоредник|успоредници]])
|[[Image:Rhombohedron.svg|100px]]<br>[[Ромбоедър]]<br>(три страни<br>[[ромб]]ове)
|[[Image:Trigonal trapezohedron.png|100px]]<br>[[Триъгълен трапецоедър]]<br>(конгруентниеднакви [[ромб]]ове)
|[[Image:Cuboid.png|100px]]<br>[[Кубоид]]<br>(три страни<br>[[правоъгълник|правоъгълници]])
|[[Image:Hexahedron.png|100px]]<br>[[Куб]]<br>([[квадрат]]и)
18 730

редакции