Разлика между версии на „Потребител беседа:Мико“

Нова тема →‎Чагор
(Нова тема →‎Чагор)
 
[[Беседа:Свети Спас (Скопие)]]--[[Потребител:Luxferuer|Luxferuer]] ([[Потребител беседа:Luxferuer|беседа]]) 20:11, 19 февруари 2014 (UTC)
 
== Чагор ==
 
Здраво
Најдов податоци за едмо село во Демирхисарско што се викало '''Чагор'''. Дали имаш нешто за него? Можеш ли да побараш? Според некои мои проценки мислам би требало да се наоѓа [https://www.google.com/maps/place/41%C2%B010'32.4%22N+21%C2%B014'55.5%22E/@41.175676,21.248747,5064m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0 тука]. Позз --[[Потребител:Raso mk|'''<font face="Segoe Script" color="#00008B" size="3px">Р</font>''']] [[Потребител беседа:Raso mk|'''<font face="Segoe Script" color="blue" size="3px">ашо</font>''']][[Image:Aero-stub img.svg]] 10:57, 3 март 2014 (UTC)
225

редакции