Рипалс (линеен крайцер, 1916): Разлика между версии

Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Ред 98:
 
=== Енергитична установка ===
ВыполненаИзпълнена е по типутипа на линейноголинейния крейсеракрайцер „Tiger“.
 
ФорсированнаяФорсираната мощность[[мощност]] е 120 WPS при 275 [[оборот в минута|об/мин]].
 
Турбините система Brown-Curtis са направени от заводите на фирмите строители. Турбинните агрегати са разположени в две турбинни отделения, във всяко по две турбини високо налягане в общ корпус (една за предния ход, другата – за заден), действащи на външните валове и по две турбини ниско налягане в общ корпус (също за преден и заден ход), действащи на вътрешните валове.
Турбины системы Brown-Curtis изготовлялись заводами фирм строителя. Турбинные агрегаты были расположены в двух турбинных отделениях, в каждом по две турбины высокого давления в общем корпусе (одна переднего хода, другая – заднего), действующие на внешние валы и по две турбины низкого давления в общем корпусе (также переднего и заднего хода), действующие на внутренние валы.
 
42 водотрубныхводотрубниширокимишироки трубкамитръбички) котлакотела БабкокаБабкок и ВилькоксаУилкокс (Babcock-Wilcox), с рабочимработно давлениемналягане 16,5 ат. и максимальныммаксимално от 20 ат. КотлыКотлите размещалисьса разположени в 6 машинныхмашинни отделения: 3 – в отделенииотделение „А“, 7 – в отделенииотделение „И“, остальные располагалисьи по 8 котловкотела в остальныхостаналите отделенияхотделения. СуммарнаяСумарната нагревателна нагревательнаяповърхност поверхностье 14 604 м².
 
На 15 август 1916 г. изпълнявайки програмата на заводските изпитания с едновременен преход до [[Портсмът]], ЕУ на кораба развива форсирана мощност от 125 000 к.с.
15 августа 1916 года выполняя программу заводских испытаний с одновременным переходм в Портсмут, ЭУ корабля развила форсированную мощность 125 000 л. с.
 
ЗапасЗапаса топливагориво е 4273 тоннтона нефтинефт и 104 тоннтона углявъглища.
 
Палубите не са обшити с дърво.
Палубы не были обшиты деревом.
 
Три 7,37 тонныхтонни якорякотви без штокащок (двадве носовыхносови и одниедна запаснойрезервна) и одинедна 3,05 тонныйтонна кормовойкърмова.
 
== Източници ==