Разлика между версии на „Цибрица“

2 байта изтрити ,  преди 8 месеца
м
неправилно членуване - предлог и пълен член
м (Bot: Automated text replacement (-на водосборният басейн +на водосборния басейн))
м (неправилно членуване - предлог и пълен член)
 
=== Водосборен басейн, притоци ===
Площта на водосборния басейн на река Цибрица е 933,6 km<sup>2</sup>, като граничи само с други два водосборни басейна – на северозапад река [[Лом (река)|Лом]] и на югоизток и юг – с водосборниятводосборния басейн на река [[Огоста]].
 
Основни притоци: леви – [[Цибър]], Турловица, [[Душилница]] (Барата); десни – Клисурица, Винишка бара, Селска река.