Файл:Водонапорная башня. Светлогорск Раушен (1908).JPG

Оригинален файл(2533 × 3800 пиксела, големина на файла: 7,35 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Емблемата на Общомедия Този файл е от Общомедия и може да се използва от други проекти.

Следва информация за файла, достъпна през оригиналната му описателна страница.

Резюме

Описание
Русский: Wasserturm Rauschen Главной достопримечательностью и украшением города, его визитной карточкой является знаменитая башня морской водолечебницы высотой 25 метров. В 2008 году исполнилось 100 лет с момента завершения её строительства. С середины XIX по первую треть XX века в Восточной Пруссии было построено множество различных по архитектуре водонапорных башен, но башня в Раушене – самая красивая. Сооружена по проекту архитектора Отто- Вальтера Куккука в 1900-1908 годах. Здания водолечебницы с башней, построенные в романтическом стиле, стали центральным организующим объектом, доминантой верхней, дюнной части Раушена. . Башня, вокруг которой образовалась небольшая площадь, выполняла роль центра городской среды - ратуши. Морская водолечебница отвечала всем требованиям санаторно-курортного лечения того времени. Кроме тёплых морских и углекислых ванн, здесь можно было получить грязевое и электролечение, лечебный массаж. Для ванн вода в резервуар поступала по трубопроводу непосредственно из моря с помощью насоса, который находился у морских мостков. Под самой крышей башни имелась смотровая площадка, с которой открывался прекрасный вид на морские дали, на красные крыши городских вилл среди сосен и зелени. К сожалению, в последние годы площадка для туристов закрыта. В настоящее время башня с водолечебницей относится к СЦВС, и по прежнему является главной достопримечательностью Светлогорска. В 1978 году на башне установлены солнечные часы, которые органично вписались в облик здания. Автор солнечных часов - скульптор – монументалист Николай Фролов.
Дата
Източник Собствена творба
Автор Зандер виктор

54° 56' 34.74" N 20° 9' 16.85" E

Лицензиране

Аз, носителят на авторските права над тази творба, я публикувам тук под следния лиценз:
w:bg:Криейтив Комънс
признание на авторството споделяне на споделеното
This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.
Можете свободно:
  • да споделяте – да копирате, разпространявате и излъчвате произведението
  • да ремиксирате – да адаптирате произведението
Съгласно следните условия:
  • признание на авторството – Трябва да посочите авторството, да добавите връзка към лиценза и да посочите дали са правени промени. Можете да направите това по всякакъв разумен начин, но не и по начин, оставящ впечатлението, че същият/същите подкрепят вас или използването по някакъв начин на творбата от вас.
  • споделяне на споделеното – В случай, че промените, видоизмените или използвайки като основа произведението, го надградите, то полученото производно произведение може да се разпространява само съгласно условията на същия или съвместим лиценз с оригиналния такъв.

Описания

Add a one-line explanation of what this file represents

Items portrayed in this file

изобразен обект

copyright status английски

copyrighted английски

captured with английски

Canon EOS 7D английски

source of file английски

original creation by uploader английски

История на файла

Избирането на дата/час ще покаже как е изглеждал файлът към онзи момент.

Дата/ЧасМиникартинкаРазмерПотребителКоментар
текуща09:32, 5 октомври 2014Миникартинка на версията към 09:32, 5 октомври 20142533 × 3800 (7,35 МБ)Зандер викторUser created page with UploadWizard

Следната страница използва следния файл:

Глобално използване на файл

Този файл се използва от следните други уикита:

Метаданни