Отваря главното меню

Състезанията по шорттрек на зимните олимпийски игри през 2014 г. се провеждат в Зимния дворец на спорта „Айсберг“, Сочи.

Шорттрек
на олимпийски игри
Short track speed skating pictogram.svg
Информация
Място Зимен дворец на спорта „Айсберг“
Дати 10 – 21 февруари 2014
Състезатели 116 от 25 страни
Дисциплини

500 метра мъже и жени
1000 метра мъже и жени
1500 метра мъже и жени
3000 метра щафета жени

5000 метра щафета мъже
Шорттрек на зимните олимпийски игри 2014 в Общомедия

Съдържание

ПрограмаРедактиране

Разписание на 8-те дисциплини. [1]

Часовете са в местно време (UTC+4).

Дата Час Дисциплина
10 февруари 13:45 3000 м щафета жени
500 м жени
1500 м мъже
13 февруари 14:00 5000 м щафета мъже
1000 м мъже
500 м жени
15 февруари 14:00 1500 м жени
1000 м мъже
18 февруари 13:30 1000 м жени
500 м мъже
3000 м щафета жени
21 февруари 20:30 1000 м жени
500 м мъже
5000 м щафета мъже

Класиране по медалиРедактиране

 Място  Държава Злато Сребро Бронз Общо
1   Русия 3 1 1 5
2   Китай 2 3 1 6
3   Южна Корея 2 1 2 5
4   Канада 1 1 1 3
5   Италия 0 1 2 3
6   САЩ 0 1 0 1
7   Нидерландия 0 0 1 1
Общо 8 8 8 24

РезултатиРедактиране

1500 м. мъжеРедактиране

Място Име Държава Време
  Шарл Амлен   Канада 2:14.985
  Тяню Хан   Китай 2:15.055
  Виктор Ан   Русия 2:15.062

500 м. жениРедактиране

Място Име Държава Време
  Ли Джиенжоу   Китай 45.263
  Ариана Фонтана   Италия 51.250
  Пак Сун-хи   Южна Корея 54.207

1500 м. жениРедактиране

Място Име Държава Време
  Джоу Ян   Китай 2:19.140
  Сим Сук-хи   Южна Корея 2:19.239
  Ариана Фонтана   Италия 2:19.416

1000 м. мъжеРедактиране

Място Име Държава Време
  Виктор Ан   Русия 1:25.325
  Владмир Григорев   Русия 1:25.399
  Шинки Кнехт   Нидерландия 1:25.611

3000 м. щафета жениРедактиране

Място Име Държава Време
  Сим Сук-хи
Пак Сун-хи
Чо Ха-и
Ким А-лан
Кун Санг-чун
  Южна Корея 4:09.498
  Джесика Хюит
Валери Малте
Мариан Сен-Желе
Мари-Ев Дроле
  Канада 4:10.641
  Ариана Фонтана
Лучия Перети
Елена Вивиани
Мартина Валчепина
  Италия 4:14.014

1000 м. жениРедактиране

Място Име Държава Време
  Пак Сун-хи   Южна Корея 1:30.761
  Фан Късин   Китай 1:30.811
  Сим Сук-хи   Южна Корея 1:31.027

500 м. мъжеРедактиране

Място Име Държава Време
  Виктор Ан   Русия 41.312
  У Даджин   Китай 41.516
  Шарл Курнойе   Канада 41.617

5000 м. щафета мъжеРедактиране

Място Име Държава Време
  Виктор Ан
Семьон Елистратов
Владимир Григорев
Руслан Захаров
  Русия 6:42.100 ОР
  Еди Алварез
Дж. Р. Селски
Кристофър Кревлинг
Джордан Малоун
  САЩ 6:42.371
  Чън Дъцюен
Хан Тяню
Ши Дзинан
У Даджин
  Китай 6:48.341

ИзточнициРедактиране