Иван Гемеджиев

български футболист

Иван Христов Гемеджиев е български футболист, полузащитник. Висок е 178 см и тежи 84 кг. Играл е за Ботев (Пловдив), Спартак (Пловдив), Олимпик (Тетевен), Литекс, Лудогорец, Рилски спортист, Ботев (Враца), Македонска слава и Спартак (Плевен). Шампион и финалист за купата на страната през 1999 с Литекс, бронзов медалист през 1995 г. с Ботев. За купата на УЕФА е изиграл 2 мача за Ботев. В „А“ група има 118 мача и 12 гола.

Иван Христов Гемеджиев
български футболист
Роден
12 юли 1974 г. (49 г.)

Статистика по сезони редактиране